Dobročinná aukce na Aukro.cz – Aby rodiny mohly být spolu

Autor: Marek Šedivý
Organizace: Dům Ronalda McDonalda, nadační fond

Lidé si mohou vydražit na #GivingTuesday netradiční dárky pro sebe nebo pro své blízké a současně pomoci dlouhodobě hospitalizovaným dětem, aby mohly mít své rodiče nablízku při pobytu v nemocnici. Aukce poběží od pondělí 28. listopadu do neděle 4. prosince 2016.

O naší organizaci

Nadační fond Dům Ronalda McDonalda vkládá veškeré úsilí na otevření prvního domu Ronalda McDonalda pro rodiče dlouhodobě hospitalizovaných dětí ve Fakultní nemocnici v Motole. Otevření domu plánujeme na rok 2019.
V současné chvíli máme našetřeny peníze na výstavbu domu s kapacitou 12 pokojů. Tím to ale nekončí. Potřebná kapacita je třikrát vyšší. Pomozte nám a přispívejte dál. Všechny minulé, současné i budoucí dary budou použity na výstavbu domu a jeho následný provoz.
Plánovaný dům bude postaven podle celosvětových standardů, které splňují požadavky rodičů vycházející z jejich skutečných potřeb. Dům bude mít společnou velkou kuchyni, skladovací prostory, prádelnu a sušárnu, hernu pro děti a samostatné čtyřlůžkové pokoje – vždy jeden pokoj pro jednu rodinu. Do pokojů bývá možné umístit přistýlky nebo dětské postýlky. O rodiče a chod domu se budou starat jak zaměstnanci nadačního fond, tak dobrovolníci. Dohromady všichni společně budou spoluvytvářet náhradní domov pro rodiny, které se ocitly v těžké životní situaci.

Přihlásit vlastní akci Zpět na hlavní stránku