#GivingMobile – Firmy a zaměstnanci věnují nepotřebné mobily

Autor: Jiří Šmejkal
Organizace: RETELA, s.r.o.

Malé i velké firmy se zapojí v rámci bezplatného a neziskového projektu REMOBIL do sběru nepotřebných mobilních telefonů. Každá firma nebo i jednotlivec se může zapojit. Stačí jen požádat o zaslání sběrného boxu a informovat své okolí či zaměstnance, aby donesli své již nepotřebné mobily a příslušenství (nabíječky, kabely, baterie, kalkulačky a další drobná elektrozařízení. Za každý mobil pak Jedličkův ústav a školy obdrží 10 Kč, hendikepovaní získají práci a díky recyklaci společně pomůžeme k ochraně přírody.
Již se podařilo sebrat přes 7 344 mobilů, což znamená příspěvek 73 440 Kč na vybavení místnosti fyzioterapie v Jedličkově ústavu a školách a například úsporu 219 585 litrů vody, která se díky recyklaci mobilů daří uspořit.
Objednejte si sběrný box na 725 966 458 nebo na smejkal@retela.cz.

O naší organizaci

Hlavním smyslem kolektivního systému RETELA je ochrana životního prostředí a zdraví člověka zajištěním efektivního systému sběru a recyklace elektroodpadu. Za výrobce plníme povinnosti týkající se odděleného sběru, zpětného odběru, zpracování, využití a odstranění elektrozařízení a elektroodpadu. Více na www.retela.cz.

Přihlásit vlastní akci Zpět na hlavní stránku