Na GivingTuesday ven z lavic! Učme děti venku

Autor: Petra Vaňková
Organizace: TEREZA, vzdělávací centrum, z.,ú.

Pomozte nám, aby se děti o zvířatech a rostlinách (a nejen o nich) učily přímo v přírodě. Děti potřebují pohyb, hru, záhady, kontakt s opravdovým životem a učení se vlastním prožitkem.

V programu Les ve škole vzdělávacího centra TEREZA zpracováváme kvalitní vzdělávací materiály a motivujeme učitele, aby byli s dětmi venku, v přírodě. Látku, kterou většina z nás probírala jen z učebnic a nudných výkladů, mají děti možnost zažít přímo v lese, v dobrodružných příbězích a objevech.

Právě dokončujeme novou učebnici pro pátou třídu základní školy. V tuto chvíli hledáme finance na její dokončení.

Projekt, jehož prostřednictvím můžete vydání metodiky podpořit i Vy, se jmenuje Ven z lavic! Učme děti venku.
www.hithit.com/cs/project/2774/ven-z-lavic-ucme-deti-venku

Metodika teď prochází korekturami a čeká na první grafický návrh. V nadcházejícím školním roce, pokud se nám podaří její vydání zafinancovat, bude ověřována na školách.

Pomůžete nám?

O naší organizaci

V roce 1979 se začala parta vysokoškoláků podílet na ochraně Prokopského údolí v Praze. Založili zde svoji TERÉnní ZÁkladnu – TEREZU. Od počátku 90. let TEREZA vytváří ekologické projekty pro školy z celé republiky. Činnost se postupně zaměřila na realizaci tří dlouhodobých vzdělávacích programů s mezinárodním zastřešením: Ekoškola, GLOBE a Les ve škole. Dnes je do nich zapojeno přes 750 českých mateřských, základních a středních škol. 0d roku 2012 realizujeme také kampaň JDĚTE VEN pro rodiče.

Věříme, že velké změny začínají od nejmenších, protože co se naučí, a jaká bude nejmladší generace, to ovlivní budoucí podobu našeho světa ze všeho nejvíce.

Víme, že motorem kvalitního učení je vnitřní motivace dítěte. Proto se opíráme o postupy zážitkové a projektové výuky nebo badatelsky orientovaného vyučování.

Podporujeme školy a učitele prostřednictvím vzdělávacích programů, které vnáší do české výuky méně drilu a více porozumění.

Přihlásit vlastní akci Zpět na hlavní stránku