Přidejte se do Klubu přátel Člověka v tísni

Autor: Tomáš Urban
Organizace: Člověk v tísni, o.p.s.

Podívejte se, kde pomáháme. Pokud je vám sympatický Člověk v tísni a lidé v něm, staňte se na GivingTuesday členem Klubu přátel. Je to ten nejjednodušší způsob, jak společně s námi pomáhat.

Jde vesměs o lidi s větším zájmem o dění kolem sebe, které pravidelně informujeme o využití peněz, pořádáme pro ně setkání nebo docházejí na naše debaty.

Dary postupně shromažďované v Klubu přátel nám umožňují co nejrychleji pomoci obětem přírodních katastrof a válek. Při zemětřesení tedy neztrácíme drahocenný čas postupným sbíráním peněz, ale můžeme reagovat okamžitě, ve chvílích, kdy rychlost znamená další zachráněné životy. Polovina Vašeho příspěvku bude využita na humanitární pomoc, čtvrtina na obranu lidských práv a čtvrtina na organizaci pomoci, zajištění zázemí a rozvoj.

O naší organizaci

Společnost Člověk v tísni vznikla v roce 1992 v okruhu válečných zpravodajů a novinářů věnujících se zahraničí, kterým už nestačilo jen přivážet do České republiky informace, a začali ven vyvážet pomoc. Postupně se společnost Člověk v tísni etablovala jako profesionální humanitární organizaces cílem pomáhat v krizových oblastech a podporovat dodržování lidských práv ve světě.

Během 24 let své existence se stala jednou z největších neziskových organizací ve střední Evropě a začala se věnovat oblasti vzdělávání a pomoci lidem žijícím v sociálním vyloučení. Dnes se činnost společnosti Člověk v tísni zaměřuje na čtyři základní oblasti:

• humanitární a rozvojová spolupráce
• podpora lidských práv
• programy sociální integrace
• vzdělávací a informační programy

Přihlásit vlastní akci Zpět na hlavní stránku