Přijďte kreslit mapy pro Lékaře bez hranic

Organizace: Lékaři bez hranic

Přijďte a podpořte práci Lékařů bez hranic tím, že pomůžete zmapovat místa, která jsou nejvíce ohrožena humanitárními krizemi.
Není potřeba mít předchozí zkušenosti. Veškeré nástroje jsou zdarma a open source. Potřebujete jen počítač a myš.

Co se na setkání bude dít?
Na Mapathonu budeme společně podle satelitních snímků vytvářet v OpenStreetMap mapu jednoho místa, na kterém Lékaři bez hranic působí. Pokud nemáte zkušenosti, nevadí. Všechno se na místě naučíte a po krátkém školení už budete moci sami mapovat. Mapovat můžete i doma, na mapathonu je ale zábava a možnost zeptat se zkušenějších.
Na mapathonu se dozvíte více informací o tom, co Lékaři bez hranic dělají v místě, jehož mapu budete vytvářet. Představíme vám aktuální zprávy z terénu, o své zkušenosti se podělí dobrovolníci Lékařů bez hranic, kteří na místě byli.

Kdy a kde?
29. 11. 2016 od 18:00 do 21:00 v Paralelní Polis (Dělnická 475/43, 17000, Praha 7)

O naší organizaci

Lékaři bez hranic / Médecins Sans Frontières jsou mezinárodní humanitární organizace, která poskytuje odbornou zdravotnickou pomoc lidem v ohrožení a v případě krizí. Organizace byla založena v roce 1971 skupinou francouzských lékařů a novinářů, kteří měli přímou zkušenost s hladomorem v Biafře. Zdravotnickou péči v téměř 70 zemích světa poskytujeme s pomocí téměř 3 000 mezinárodních a 34 000 místních spolupracovníků.

Přihlásit vlastní akci Zpět na hlavní stránku