Přispějte na stipendium pro další romské studenty

Autor: Monika Mihaličková
Organizace: ROMEA o.p.s.

Pomáháme romským studentům z chudších rodin dokončit studium na střední nebo vysoké škole
Letos jsme obdrželi 100 žádostí, finančně jsme však mohli podpořit pouze 60 studentů. Váš dar pomůže podpořit více romských studentů s dobrými
studijními výsledky, kteří by kvůli špatné finanční situaci studium nemohli dokončit. Připojilli jsme se také k této celosvětové akci, kterou chceme
odstartovat propagaci romského stipendijního programu s cílem zvýšit množství příspěvků vybraných do konce tohoto roku. Čím více darů získáme, tím více dalších studentů podpoříme. Děkujeme, že nám pomáháte.

O naší organizaci

ROMEA o.p.s. vznikla v roce 2002 a jako své základní poslání si určila sdružovat občany romské a české národnosti, kteří chtějí pomáhat romskému a českému národu ke zlepšení vzájemného soužití.

ROMEA dlouhodobě upozorňuje na existenci diskriminace a odlišného přístupu na základě etnického klíče a věnuje se medializaci této problematiky. Snahou o objektivní zpravodajství a prostřednictvím podpory vzdělávání zároveň usiluje o odstraňování zažitých stereotypů o romské menšině a o vzájemné poznání a respekt.

Přihlásit vlastní akci Zpět na hlavní stránku