Romanova GivingTuesday výzva pro Rysí hlídky Hnutí DUHA

Autor: Žaneta Gregorová
Organizace: Hnutí DUHA – Friends of the Earth Czech republik

Osobní výzva Romana Hřebeckého, který organizaci pomáhá s Brandbuildingem

Kamarádi, kolegové, konkurenti, známí, rodino,

jsem Roman a moje prosba je prostá. Přispějte pár korun, stovek nebo tisíc na Rysí hlídky. Na to, aby se po Česku mohly v klidu objevovat velké šelmy. Medvědi, vlci, rysové. Šelmy, které k nám do přírody vždycky patřily a patří.

Rysí hlídky jejich výskyt monitorují a šelmy chrání. Je to projekt Hnutí DUHA, organizace, která posledních 25 let kope za to, abychom žili víc v souladu s přírodou, kterou tady máme. A příroda s námi.

Něco za něco

Prosím vás o příspěvek, ale je mi jasné, že zadarmo ani kuře nehrabe. A tak svou prosbu zkusím malinko okořenit. Když se nám povede do 7. prosince vybrat 20 tisíc korun vystoupím z několika svých komfortních zón a vy budete u toho.

10. prosince uběhnu 80 kilometrů přes Brdy v rámci extrémního závodu Pražská stovka. Nastoupám přitom přes 3 kilometry. A víte co? Nikdy jsem přitom neběžel víc jak maraton.
Po cestě se budu ptát úplně cizích lidí na to, co je pro ně divočina. A vězte, že oslovovat cizí lidi mi fakt není vlastní. Občas mi dokonce nedělá dobře, když mám poprosit prodavače v obchodě, jestli mi podá mojí velikost bot.
Z cesty budu průběžně informovat, jak vnímám přírodu kolem sebe. Odhaduju, že od 30. kilometru to bude dost výživné. Zvlášť, když bude 5 pod nulou.

A ještě bonus

Když přispějete víc jak 1499 korun, v novém roce vám dám moc rád hodinu konzultace zdarma v tématech, kterým rozumím. Marketing, copywriting, workshopy…

Když přispějete víc jak 999 korun, můžete jít s Hnutí DUHA na Rysí hlídky začátkem února – pokud se na takové dobrodružství budete cítit.

Kamarádi, kolegové, konkurenti, známí, rodino, pojďte do toho se mnou. Rysí hlídky stojí za každou kačku. Za každý kilometr.

#kaslunakomfort #chcidodivociny #GivingTuesdayCZ

Co jsou to Rysí hlídky?

Rysí hlídky monitorují výskyt rysa ostrovida na Šumavě a svou neustálou přítomností v terénu odrazují potenciální pytláky. Speciálně vyškolení dobrovolníci vyhledávají rysí stopy, trus a srst (tzv. pobytové znaky), které potom slouží CHKO Šumava a Akademii věd ČR k dalším zoologickým výzkumům. Rysí hlídky jsou nejaktivnější v zimě (probíhá lovecká sezóna, zimní srst je kvalitnější než letní).

O naší organizaci

Hnutí DUHA. Začalo to docela obyčejně – láskou k přírodě. Za čtvrt století jsme postupně nasbírali hodně zkušeností, takže teď můžete naše experty potkávat na jednání s politiky, spolupracujeme s úřady, dokážeme rozhýbat firmy a pomáháme domácnostem. Každý den tvrdě pracujeme na tom, abychom mohli zajistit zdravé prostředí pro každodenní život, pestrou přírodu a chytrou ekonomiku.

Naštěstí v tom ale nejsme sami. Za tu dobu se k nám přidaly už tisíce lidí.

Společně jsme například dokázali:

  • připravit a prosadit první český zákon o ochraně ozónové vrstvy
  • vysadit 212 000 stromů
  • přimět poslance k zamítnutí návrhu, který měl otevřít národní park na Šumavě developerům
Přihlásit vlastní akci Zpět na hlavní stránku