S kalendářem Willíka do roku 2017

Autor: Hana Kubíková
Organizace: Willík – spolek pro Williamsův syndrom, z.s.

V rámci GivingTuesday bychom Vám rádi nabídli kalendář spolku Willík, spolku, který spojuje rodiny vychovávající děti se vzácným genetickým onemocněním, s Williamsovým syndromem.

S Williamsovým syndromem se kromě řady zdravotních potíží pojí i mentální postižení, lidé s touto genetickou poruchou potřebují podporu při vzdělávání, zvýšenou péči rodičů i okolí a intenzivnější zdravotní péči. Zároveň však tito lidé mohou (a také chtějí) dělat mnoho věcí stejně tak, jako jejich zdraví vrstevníci.

Williamsův syndrom je laické (a často i odborné) veřejnosti prakticky neznámý, i proto tedy vznikly fotografie Zuzany Horváthové představující děti a mladé lidi s touto vzácnou diagnózou zblízka.

Kalendář si můžete objednat na e-mailu willik.tym@seznam.cz, cena je 365 Kč (+ poštovné, nebo osobní předání v Praze), výtěžek bude věnován na zajištění rekondičních pobytů pro rodiny (zejm. na muzikoterapii, asistenci k dětem, program pro sourozence).

Odkazy

Facebook: https://www.facebook.com/spolekwillik/
Webové stránky: willik.tym.cz

O naší organizaci

Williamsův syndrom je vzácné genetické onemocnění – ročně se v Česku narodí cca 5 dětí. Tato diagnóza s sebou nese řadu zdravotních problémů, vč. mentálního postižení. Spolek Willík vznikl v roce 2006 jako rodičovská organizace, v současné době sdružuje 65 rodin z celé ČR s dětmi ve věku 0-30 let.

Přihlásit vlastní akci Zpět na hlavní stránku