Pomozte odčervit co nejvíce dětí v rozvojových zemích

Autor: Irena Kotíková
Organizace: Evidence Action – Deworm the World Initiative

Během Giving Tuesday vyvrcholí moje listopadová kampaň při které vybírám peníze pro Deworm the World Initiative. V úterý budu kampaň co nejvíce šířít na sociálních médiích a mezi mými přáteli.

Studie ukazují, že onemocnění střevními parazity jeden z nejzásadnějších faktorů, který ovlivňuje budoucí život dětí. Děti s parazity mají horší výživu a celkové zdraví, a proto dosahují nižší úroveň vzdělání, kognitivních schopností a mají nižší budoucí příjem. Včasným odčervením se proto vyřeší hodně problémů hned v počátečním stádiu.

Pravidelná a preventivní hromadná léčba je levná, bezpečná, a doporučovaná Světovou zdravotnickou organizací. Program využívá existující infrastruktury škol a učitelů, kteří distribuují léčbu v podobě tablety 1-2 krát ročně. Díky minimálním nákladům (tablety jsou často darovány farmaceutickými společnostmi) se jedná o jednu z nejefektivnějších metod, jak zlepšit dětem kvalitu života. Organizace GiveWell, která se zabývá hodnocením efektivity neziskových organizací doporučuje Deworm the World Initiative jako jeden ze 4 projektů na světě, kde váš příspěvek bude mít největší dopad. Podle GiveWell je cena programu v průměru 0,8 dolarů na dítě. Jedná se o horní odhad a v jiných lokalitách, například v Indii, je cena ještě nižší a váš příspěvek tak bude mít pravděpodobně ještě větší dopad.

O naší organizaci

Jak již název napovídá, Evidece Action používá důkazy a výzkumy k tomu, aby určila, co jsou skutečně efektivní metody řešení problémů a na základě toho určuje, v kterých oblastech se rozhodne intervenovat a dosáhnout dlouhodobou systematickou změnu. Deworm the World Initiative se konkrétně věnuje vymýcení střevních parazitů u dětí pomocí léků podávaných ve škole. Tato metoda je prokazatelně bezpečná, efektivní a snadno škálovatelná. Každý rok se pomocí jejich programů vyléčí 200 miliónů dětí na celém světě.

Přihlásit vlastní akci Zpět na hlavní stránku