Staňte se dobrovolníkem a doučujte češtinu

Autor: Jana Vlastníková
Organizace: InBáze, z.s.

V reakci na velkou poptávku ze strany klientů InBáze v současnosti hledá dobrovolníky a dobrovolnice na individuální doučování či výuku češtiny dětí cizinců. V tuto chvíli čeká na doučování asi patnáct dětí ve věku od 6 do 18 let původně z Ukrajiny, Ruska, Gruzie, Arménie, Mongolska, Vietnamu či Súdánu nebo Kuby.

Největší poptávka je po doučování našeho krásného jazyka, nicméně uplatní se i znalci angličtiny, matematiky, němčiny či ekonomie. Dobrovolník se s dítětem schází jednou týdně na 60-90 minut a to v prostorách komunitního centra nebo v bydliště dítěte či na veřejném místě, třeba v knihovně.

Že jste nikdy nic podobného nedělali? To určitě nevadí! Čeká na vás úvodní školení o výuce češtiny jako druhého jazyka, dále konzultace s naší metodičkou či informace o výukových materiálech na síti i v knihkupectví. Vaše zkušenosti bude možné sdílet na individuálních nebo skupinových supervizích a rádi vám při delší spolupráci poskytneme reference nebo potvrzení o absolvované praxi.

Odkazy

Facebook: https://www.facebook.com/InBaze/
Webové stránky: http://www.inbaze.cz/

O naší organizaci

Posláním a hlavním cílem InBáze, z. s. je pomáhat migrantům a jejich rodinám v životě v České republice. Vytváříme bezpečný a otevřený prostor k vzájemnému poznávání a porozumění mezi českými občany a lidmi jiných národností a kultur.

InBáze, z. s. je registrovaným poskytovatelem sociálních služeb v oblasti odborného sociálního poradenství a sociálně aktivizačních služeb pro rodiny s dětmi a je rovněž akreditovaným pracovištěm pro dobrovolnickou službu. Mezi hlavní činnosti organizace patří poradenské služby (sociální a právní poradenství), programy pro děti a mládež a jejich rodiče, setkávání matek, žen a seniorů v rámci multikulturních skupin, psychologické poradenství, vzdělávání, služby sociálního podnikání a zapojování dobrovolníků do všech výše zmíněných aktivit. Rovněž každoročně organizujeme festival RefuFest.

Přihlásit vlastní akci Zpět na hlavní stránku